Pagrindai
Taigi, nusipirkai žalią/raudoną/žalią ir raudoną lazerį ir dabar galvoji, ką čia su juo nuveikus? Pataikei kaip tik čia :) Aptarsiu kelias idėjas, o kaip tu jas panaudosi, tai čia tik tavo fantazijos reikalas.
Difrakcija
Kas yra difrakcija? Paprastai šnekant- spindulio išskaidymas (bent jau aš taip supratau).
CD diskas yra difrakcinė gardelė, nors jo panaudojimas nėra labai praktiškas, bet vertas dėmesio. O pašvietus į CD viskas atrodo maždaug taip, aišku galima naudoti DVD , bet nėra tokio efekto kaip su CD:
Dar galima žaist su tais plastikiniais akinukais kur 4D kino teatruose dalina, ar per jūros šventę galėdavai susiveikt. O atrodo tai štai kaip:
Paprasti skaneriai (tunelio efektas)
Šis efektas yra labai paprastas, tačiau labai smagus, jeigu dar nieko nesi gaminęs. Tuneliai padaromi sukant lazerio spindulį ore. Savaime aišku greitai. Viskas ko reikia, tai motoriukas, veidrodėlis ir lazeris. Viskas ką reikia padaryti, tai priklijuoti mažą veidrodėlį prie motoriuko (padarykit, kad būtų kampas, o ne statmenai motoriukui), paleiskit motoriuką ir pašvieskit su lazerių į besisukantį veidrodėlį. Kartais naudoju paprastus, kartais PC ventiliatoriaus motoriukus. Paveikslėliai viską pasako:
Vintiliatorius, apčioje HDD varikliukas
Spirografas
Spirografas- tai spirografas ;D Nieko nepasakosiu, žiūrėkit paveiksliukus:
O štai čia efektas:
DĖMESIO: Su spirografu galima piešti figūras (paprastas). Tiesiog reikia kontroliuoti varikliukų greitį. Tam kad reguliuoti reikia potenciometrų. REKOMENDUOJU 30-50 kiloomų.