sviesosblyksnis.lt
Pradžia Katalogas Užsisakyti Nuoma

Vartotojams

Vardas  
Slaptažodis   Pakvietimai

Lazeriai karineje technikoje 
  26 Lapkričio 2009  kestas  Skaitė: 547  Komentarai: 5  

Netrukus pilotuojami kariniai lėktuvai ir nuotolinio valdymo orlaiviai galės perdavinėti aukštos vaizdo ir garso kokybės transliacijas iš mūšio lauko ar žvalgomų objektų lazeriais, skelbia „The Register“.

JAV karinių oro pajėgų Mokslinių tyrimų biuro vykdomi eksperimentai patvirtino, kad lazerio spinduliu galima didele sparta ir patikimai perdavinėti duomenis iki 35 kilometrų atstumu – ir ore, ir pažemiui.

Duomenų perdavimą lazeriais iki šiol apsunkindavo atmosferos turbulencija ir temperatūros svyravimai, tačiau JAV karinių oro pajėgų Mokslinių tyrimų biuro specialistai pasitelkė adaptyviosios optikos technologiją, panašią į astronomijos observatorijose naudojamą metodą. Jis, kompensuodamas atmosferos iškraipymus, suteikia galimybę galingais teleskopais gauti ryškius kosminių objektų atvaizdus.

Teigiama, kad lazerio spinduliu gali būti perduodama ir užkoduota informacija. Kaip ir šviesolaidžių atveju, bet koks bandymas perimti duomenų srautą pakeistų duomenis, ir ryšio sistemą aptarnaujantis personalas apie tai būtų iš karto informuotas.

Pasak Karinių oro pajėgų laboratorijos Niujorke mokslininko Davido Hugheso, kadangi jau dabar tyrėjai gali naudoti eksperimentinę dvikrypčio lazerinio ryšio sistemą, sujungiančią antžeminę stotį su ore esančiu lėktuvu, bus nesunku šią technologiją įdiegti dabartinėje karinėje aviacijoje.

D. Hugheso vadovaujama tyrėjų grupė bendradarbiauja su bendrovės „AOptix Technologies“ specialistais, siekdama atlikti daugiau lazerinės duomenų perdavimo sistemos bandymų skrydžio metu ir dar labiau išplėsti ryšio aprėptį, sakoma pranešime.

Užsiregistruok...


#5 Autorius: Inzhinierius Garinas     18 Vasario 2010 21:45  
lssd,

Papasakok, idomu. Lazerinis tolimatis, lazerinis taikiklis, lazeriu valdomos priestankines, prieslektuvines raketos..?

    


#4 Autorius: lssd     24 Sausio 2010 11:56  
kad kariuomenej tai naudojama pats patyriau :D

    


#3 Autorius: FataL ErroR     20 Sausio 2010 19:24  
Veliau vietoj atominiu bombu bus lazerines... ;DD

    


#2 Autorius: DiXy     19 Gruodžio 2009 17:44  
nu jo... :D

    


#1 Autorius: gytis     3 Gruodžio 2009 14:41  
ko tik nesukuria zmones :D :D :D

    

Reklama
hostingas su 10% nuolaida

LiveZilla Live Help
Apklausa

Ko tikitės iš lazerio?

Ryškumo
Deginimo
Abiejų dalykų iškart
Animacijos
Kas yra lazeris?

Facebook
piguslazeriai.lt on Facebook
Skaitliukai

Top.Ob.Lt

Sprendimas