26 Rugpjūčio 2011 edmx Skaitė: 47079 Komentarai: 12
1) Lazeris turi savo viduje mažą reguliojamą potenciometrą (varžtuką). Sklando gandas, kad jį pasukus į kažkurią pusę padidėja lazerio galingumas.
Lazerio gręžti nesinorėjo, todėl paėmėm didžiulį raktą ("gazinį"), na tokį 40 cm ilgumo, reples ir bandėm nusukti lazerio viršuje galvutę. Bandėm atsukt, netgi dėjom švitrinio popieriaus, kad replės nepraslystų. NIEKO ! Prieš tai pabandėme 20 mw metalinį lazerį, tai nusukom normaliai galvą. Tačiau čia viskas priklauso nuo pagaminimo, vieni stirpiau užspausti kiti silpniau ir tai lazerio kokybei neturi įtakos.
2) Po pirmos nesekmės, nutarėm surasti tikslią reguliuojamo potenciometro padėtį ir į pagalbą paėmėm gražtą. Kadangi pirmas mūsų eksperimentas, tai kruopščiai apžiūrėję ir nustatę menamą reguliuojamo potenciometro padėtį pradėjome gręžti. Tai nebuvo taip paprasta dėl nuožulnaus paviršiaus ir teko nedidelė juoko dozė, kai planavom mažą skylutę, o gavosi monstras.
Tačiau po visų tų pastangų išganingoji akimirka! Pagaliau matome mes mažytį su atsktuvu reguliuojamą potenciometrą (varžtelį)
3) Nubraukus ranka prakaitą nuo kaktos pradėjome idomiausią dalį, lazerio galingumo didinimą ("turbinimą") reguliuojant potenciometrą mažu atsuktuvu. Nors skylė buvo didelė, tačiau sukinėti nebuvo taip papratsa, be to, gi sklinda gandas, kad reikia pasukti vieniems 30º kitiems 540º laipsnių, o kiti minėjo, kad 3,5 karto ir t.t. . Taigi mes tą varžą (varžtelį) sukinėjom ir į vieną ir kitą pusę, bandėm įžiūrėt ar pasikeičia pasukus po 1º laipsnį pastoviai, ir ką jūs manot? O gi nieko Jokio pagerėjimo. Kadangi mes prieš pradėdami eksperimentą jau numanėme, kad čia nieko neišeis, nes galingesniuose lazeriuose skiriasi mikroschemos arba mažų mažiausiai bent jau tranzistorius, jau nekalbant apie kristalą, kuris yra paskaičiuotas atitinkamai įtampai ir galiai, tai kai kurių lazerių minimalų pagerėjimą galima pastebėti tik dėl to, kad lazerio gamybos metu yra gaunama paklaida surenkant spinduliuojančio kristalo mechanizmą, kuris yra pagrindinis lazerio kokybės ir kiekybės matas. Būtent tą paklaidą "sušvelninti" yra skirtas reguliuojamas potenciometras, kuris mili voltais keičia lazerio kristalo sužadinimą ir priartina prie galutinio rezultato. Kai kurie sako - "O, pagerėjo!", tačiau tai labiau vaizduotės vaisius, nes sukinėjant jis susilpnėja ir grąžinus į pradinę padėtį atrodo, kad sustiprėjo.
Po visų šių eksperimentų rankoje liko apibraižytas lazeris (kad ir kaip stengėmės gražiai ir kruopščiai tai atlikti) ir be jokio pagerėjimo ar skaistesnio švytėjimo.
Išvados: Teoriškai lazerį dėl gamyklinio netikslumo galima pareguliuoti, ir tai reikalinga tik tokiu atveju, jei iš tikrųjų akivaizdžiai matosi lazerio švytėjimo silpnumas ir nukrypimas nuo standarto. Praktiškai to daryti visiškai neverta, nes jei tas nuokrypis labai mažas, jis yra nejaučiamas. Taigi tokie mikro potenciometro (varžtelio) reguliavimai tikrai nepadarys Jūsų lazerio iš 5mW į 100mW ar iš 30mW į 100mW. MITAS SUGRIAUTAS!
MĖGSTANTIEMS EKSPERIMENTUOTI GALIME PASIŪLYTI SILPNESNIŲ LAZERIŲ UŽ PATRAUKLIĄ KAINĄ kreiptis asmeniškai į admin
|