sviesosblyksnis.lt
Pradžia Katalogas Užsisakyti Nuoma

Vartotojams

Vardas  
Slaptažodis   Pakvietimai

Bandymas : "Užturbinkim" 30 mW lazerį ! 
  26 Rugpjūčio 2011  edmx  Skaitė: 47079  Komentarai: 12  

1) Lazeris turi savo viduje mažą reguliojamą potenciometrą (varžtuką). Sklando gandas, kad jį pasukus į kažkurią pusę padidėja lazerio galingumas.

Lazerio gręžti nesinorėjo, todėl paėmėm didžiulį raktą ("gazinį"), na tokį 40 cm ilgumo, reples ir bandėm nusukti lazerio viršuje galvutę. Bandėm atsukt, netgi dėjom švitrinio popieriaus, kad replės nepraslystų. NIEKO ! Prieš tai pabandėme 20 mw metalinį lazerį, tai nusukom normaliai galvą. Tačiau čia viskas priklauso nuo pagaminimo, vieni stirpiau užspausti kiti silpniau ir tai lazerio kokybei neturi įtakos.2) Po pirmos nesekmės, nutarėm surasti tikslią reguliuojamo potenciometro padėtį ir į pagalbą paėmėm gražtą. Kadangi pirmas mūsų eksperimentas, tai kruopščiai apžiūrėję ir nustatę menamą reguliuojamo potenciometro padėtį pradėjome gręžti. Tai nebuvo taip paprasta dėl nuožulnaus paviršiaus ir teko nedidelė juoko dozė, kai planavom mažą skylutę, o gavosi monstras.

Tačiau po visų tų pastangų išganingoji akimirka! Pagaliau matome mes mažytį su atsktuvu reguliuojamą potenciometrą (varžtelį)3) Nubraukus ranka prakaitą nuo kaktos pradėjome idomiausią dalį, lazerio galingumo didinimą ("turbinimą") reguliuojant potenciometrą mažu atsuktuvu. Nors skylė buvo didelė, tačiau sukinėti nebuvo taip papratsa, be to, gi sklinda gandas, kad reikia pasukti vieniems 30º kitiems 540º laipsnių, o kiti minėjo, kad 3,5 karto ir t.t. . Taigi mes tą varžą (varžtelį) sukinėjom ir į vieną ir kitą pusę, bandėm įžiūrėt ar pasikeičia pasukus po 1º laipsnį pastoviai, ir ką jūs manot? O gi nieko Jokio pagerėjimo. Kadangi mes prieš pradėdami eksperimentą jau numanėme, kad čia nieko neišeis, nes galingesniuose lazeriuose skiriasi mikroschemos arba mažų mažiausiai bent jau tranzistorius, jau nekalbant apie kristalą, kuris yra paskaičiuotas atitinkamai įtampai ir galiai, tai kai kurių lazerių minimalų pagerėjimą galima pastebėti tik dėl to, kad lazerio gamybos metu yra gaunama paklaida surenkant spinduliuojančio kristalo mechanizmą, kuris yra pagrindinis lazerio kokybės ir kiekybės matas. Būtent tą paklaidą "sušvelninti" yra skirtas reguliuojamas potenciometras, kuris mili voltais keičia lazerio kristalo sužadinimą ir priartina prie galutinio rezultato. Kai kurie sako - "O, pagerėjo!", tačiau tai labiau vaizduotės vaisius, nes sukinėjant jis susilpnėja ir grąžinus į pradinę padėtį atrodo, kad sustiprėjo.

Po visų šių eksperimentų rankoje liko apibraižytas lazeris (kad ir kaip stengėmės gražiai ir kruopščiai tai atlikti) ir be jokio pagerėjimo ar skaistesnio švytėjimo.Išvados: Teoriškai lazerį dėl gamyklinio netikslumo galima pareguliuoti, ir tai reikalinga tik tokiu atveju, jei iš tikrųjų akivaizdžiai matosi lazerio švytėjimo silpnumas ir nukrypimas nuo standarto. Praktiškai to daryti visiškai neverta, nes jei tas nuokrypis labai mažas, jis yra nejaučiamas. Taigi tokie mikro potenciometro (varžtelio) reguliavimai tikrai nepadarys Jūsų lazerio iš 5mW į 100mW ar iš 30mW į 100mW. MITAS SUGRIAUTAS!

MĖGSTANTIEMS EKSPERIMENTUOTI GALIME PASIŪLYTI SILPNESNIŲ LAZERIŲ UŽ PATRAUKLIĄ KAINĄ kreiptis asmeniškai į admin

Užsiregistruok...


#12 Autorius:     17 Geg 2012 19:29  
Manau, uztektu inufrmooti VMVT tarnyba. Faktai yra, nuotraukos yra. Esant oficialiam skundui-jie privalo tikrinti ir tikrina (manau). O siaip- dekit platesne sio tinklalapio reklama. Isreklamavau visu draugu tarpe, visiems patiko.

    


#11 Autorius: Euro08Euro     3 Kovo 2010 02:09  
Dėkui :)

Tikrai gerai parašyta, viskas aiškiai ir labai plačiai. Šaunuolis.

    


#10 Autorius: FataL ErroR     16 Vasario 2010 20:24  
Kazkur skaiciau kiek beturbintum lazeri jo nepagerinsi niekaip na , o sitas straipsnis isimtas is pctinklo jei neklystu.

    


#9 Autorius: aurimas123     11 Vasario 2010 22:11  
nu girdejau kad galima reguliut ir taip toliau ... 06 06

    


#8 Autorius: mindislt     11 Vasario 2010 13:21  
edmx,
bet tie projektoriai jau daugiau diskonems yra naudojami?

    


#7 Autorius: edmx     10 Vasario 2010 20:33  
mindislt,
Ne, bet esu pasidares projektoriu 01

    


#6 Autorius: mindislt     10 Vasario 2010 18:04  
norejau paklaust o esat bande pajungt paprasta lazeri prie kolonkiu kad sviestu pagal muzika? ;]

bet tj kjp negaila grezt gera lazeri? ;dDD

    


#5 Autorius: Admin     8 Vasario 2010 21:50  
edmx,
esi saunus ir entuezestingas musu svetaines narys smile pateikei daug straipsniu uz kuriuos dekojame, nes manom, kad tai bus idomu ir kitiem lankytojam smile
pastaba: kai rasysi kita karta, nurodyk informacijos saltinius

    


#4 Autorius: aivaroza4     8 Vasario 2010 21:05  
Patiko daug darbo idejei tiek rasyti :)

    


#3 Autorius:     8 Vasario 2010 20:41  
tikrai labai saunus straipsnis :)

    


#2 Autorius: edmx     8 Vasario 2010 14:02  
dekui

    


#1 Autorius: LiduSe     8 Vasario 2010 00:29  
Vertinu pastangas 06

    

Reklama
hostingas su 10% nuolaida

LiveZilla Live Help
Apklausa

Ko tikitės iš lazerio?

Ryškumo
Deginimo
Abiejų dalykų iškart
Animacijos
Kas yra lazeris?

Facebook
piguslazeriai.lt on Facebook
Skaitliukai

Top.Ob.Lt

Sprendimas