sviesosblyksnis.lt
Pradžia Katalogas Užsisakyti Nuoma

Vartotojams

Vardas  
Slaptažodis   Pakvietimai

Lazerių atakos kelia pavojų skrydžių saugumui 
  15 Vasario 2010  vodka1320  Skaitė: 2728  Komentarai: 3  

Į lėktuvus nukreipti pramogoms skirti lazeriai, orlaivių kilimo ar leidimosi metu laikinai apakinantys pilotus, kelia rimtą pavojų skrydžių saugumui. Tokių išpuolių prieš pilotus pastaruoju metu labai padaugėjo, tvirtina D. Britanijos oro linijų pilotų asociacijos atstovai.

Pasak jų, maždaug rašiklio dydžio pramogoms skirtų lazerių, kainuojančių mažiau nei 10 svarų, galima įsigyti internetu ar įprastose parduotuvėse. Tačiau šių lengvai prieinamų lazerių spindulys gali pasiekti net 11 kilometrų aukštį. Ypač jie pavojingi lėktuvams kylant ir leidžiantis, kai į pilotų kabiną nukreiptas lazeris gali trumpam apakinti ekipažą.

D. Britanijos oro linijų pilotų asociacijos generalinis sekretorius Jimas McAuslanas paragino šalies vyriausybę kuo greičiau imtis atitinkamų veiksmų, kol dar nenutiko „rimtas incidentas“.

Pasak jo, jau yra sukurta tiksli lazerio spindulio vietos nustatymo technologija, ir civilinės aviacijos darbuotojai tikisi, kad tokiais prietaisais kuo greičiau bus aprūpintos teisėsaugos tarnybos.
(technologijos.lt)

Užsiregistruok...


#3 Autorius: LiduSe     10 Kovo 2010 05:58  
Taip juokaut negalima, Amerikoj dėl tokių veiksmų yra uždrausta įvežti stipresnius nei 5mW lazerius. Manau, Lietuvos lazerių turėtojai yra sąmoningi, todėl dar ilgai galėsim mėgautis stipresnias nei 5 mW. Būtų gaila, jei ir Europoj uždraustų 02 Žinoma, pasitaiko kontrobandos, kaip ir visur

    


#2 Autorius: Mindera     9 Kovo 2010 16:50  
maciau youtubej kaip supakavo viena, sviete su lazeriu i mentu sraigtasparni 15

    


#1 Autorius:     27 Vasario 2010 17:20  
na taip kelia pavoju :) kai vaikai svytina i masinas vaziuojancias irgi kelia pavoju :)

    

Reklama
hostingas su 10% nuolaida

LiveZilla Live Help
Apklausa

Ko tikitės iš lazerio?

Ryškumo
Deginimo
Abiejų dalykų iškart
Animacijos
Kas yra lazeris?

Facebook
piguslazeriai.lt on Facebook
Skaitliukai

Top.Ob.Lt

Sprendimas